Start

Drukuj

logo strona3

 

 Pałac Siemczyno zaprasza na:

 XII Henrykowskie Dni w Siemczynie - 3-5 lipca 2015 r.

PIĄTEK – 3 LIPCA 2015 – DZIEŃ FOLWARCZNY

09.30 – Konferencja Naukowa w Siemczynie: „Z dziejów Ziemi Drawskiej” - sala konferencyjna

Otwarcie konferencji: - Bogdan Andziak – 5’

                              - Zbigniew Mieczkowski – 5’

  1. Prof. Dr hab. Radosław GAZIŃSKI – Źródła do dziejów Ziemi Drawskiej w zasobach Archiwum Państwowego w Szczecinie – 25’
  2. Dr hab. Radosław SKRYCKI – Ziemia Drawska na dawnych mapach – 25’
  3. Dr Zbigniew MIECZKOWSKI: Luftwaffenübungsplatz Dramburg – niemiecki poligon lotniczy w Drawsku – od powstania do ewakuacji – 25’

PRZERWA KAWOWA – 20’(11.00 – 11.20).

  1. Dr hab. Zbigniew Sobisz - Zabytkowe parki dworskie w gminie Drawsko Pomorskie – 25’.
  2. Dr Janina Kochanowska – Ceramiczna rzeźba średniowieczna jako świadectwo działalności klasztorów na Pomorzu Zachodnim – 25’.
  3. Dr hab. Radosław Barek – „Ład przestrzenny – kształtowanie przestrzeni w mieście i gminie Czaplinek – przykłady, refleksje” – 25’.

PRZERWA KAWOWA – 15’ (12.35 – 12.50).

  1. Marta Kłak – Ambrożkiewicz – „Jan Matejko, od działalności artystycznej po konserwację zabytków” – 25’.
  2. Dr Beata Makowska - „Kościoły ryglowe powiatu drawskiego – codzienność sakralnego dziedzictwa – 50’ (prezentacja panelowa)”.

Waldemar WITEK      

Maria Witek

Aleksandra Hamberg-Fedorowicz

  1. Młodzież ZSP Drawsko Pom. – prezentacja filmu – „Wolność kontrolowana – obozy internowania na Ziemi Drawskiej”.

PODSUMOWANIE KONFERENCJ - 5’ (14.30 ) – Zbigniew Mieczkowski, Bogdan Andziak.

15.30 –  otwarcie alei artystów i rzemieślników - ponad 30 wystawców - plac eventowy

 - Genowefa Dykier – wystawa malarstwa

 - Bożena i Stefan Nowaczewscy - biżuteria

 - Genowefa i Ryszard Polak – technika Decoupage

 - Konrad Fujarski – miody

 - Jacek Bielak – broń biała, medaliony

 - Maciej Paterczyk – anioły, naczynia, szkatuły, ceramika, biżuteria ceramiczna

 - Andrzej Dąbrowski – wyroby z wikliny

 - Irena i Stanisław Barscy – witraże

 - Marzena Olszyńska – ceramika

 - Dorota Krauz– warsztaty szlifowania szkła użytkowego

 - Justyna Markowska, Emilia Hołubicka – wyrób biżuterii szklanej

 - Ewa Sokołowska – Gołębie w dekoracjach

 - Stefan Kraszkiewicz – dziczki, owce i świniaczki – zwierzęta wokół nas

 - Helena Brożek – Hafty

 - Karolina Sagucka – albumy

 - Magdalena Mokrogulska – sztuczna biżuteria autorska

 - Agnieszka Szewczyk – Bobrowa Dolina Krągi

 - Tammaro De Ricco – renowacja antyków, intarsja, inkrustacja

 - Zdzisław Adrianowski - kolekcjonerstwo staroci i Sebastian Ingram - militaria

 - Paweł Małys – mistrz stolarstwa artystycznego

 - Witold Hyży – ikony, biżuteria, witraże

 - Anna Dawid-Hryniewicz – sztuka wycinanek

 - Joanna Szymoniak – obrazy, filcowane wyroby

- Jacek Winarski - motywy celtyckie wypalane w drewnie

- Małgorzata Brol – śląska pisarka prezentująca swoje dzieła oraz tomik poezji Roberta A. Dyduły

- Mariola Krzysztofik - "Obwarzanki tomaszowskie"

- Anna Szwedko - malarstwo olejne na płótnie

- Grażyna i Eward Dałek - sztuczna biżuteria

- Dorota Wasylów i Wiesława Och - kuchnia domowa i sztuka Decoupage - sołectwo Charzyno

- Sylwester Bąkowski - produkty wiejskie: nabiał, pieczywo, wypieki, itp. - Pławno

"Henrykowskie spotkania z folklorem" - scena główna

15.30 – otwarcie, prezentacja zespołów:

- OLE' z Siemczyna

- Volare - zespół taneczny z Koszlina

- JARZĘBINKI z Broczyna

- JARZĘBINY z Jelenia

- JARZĘBINA z Mirosławca

- STOKROTKI z Juchowa

- WRZOSY z Bornego Sulinowa

- BORNIEŃSKIE PODLOTKI

- SWOJACY z Mirosławca

- MIROSŁAWIACY z Mirosławca

- Teatrzyk POD GÓRKĘ z Mirosławca

- MARIANKI  z Czaplinka

- Zespół baletowy z Kołobrzegu

16.00 otwarcie wystaw muzealnych muzeów Pomorza i nie tylko - Pałac

- Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

- Muzeum Regionalne w Szczecinku

- Muzeum Regionalne w Koszalinie

- Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie Szczecińskim

- Muzeum Narodowe w Krakowie

- Muzeum Patria Colbergiensis w Kołobrzegu

- Muzeum Dziedzictwa Kulturowego w Szczecinie

- Muzeum Regionalne w Cedyni

- Muzeum Kolejnictwa w Drawsku Pomorskim

- Izba Muzealna w Czaplinku

- Wystawa "Zabytki Siemczyna i Czaplinka"

- Wystawa „Zabytki ziemi drawskiej” Pani Katarzyny Baranowskiej

- Wystawa "Miniatury zamków i pałców Pomorza" - Zamek Szczecin

- Wystawa "Ród von Bredow w Hainrichsdorf do 1945 roku"

- Wystawa "Mieszkńcy Henrykowa-Siemczyno od 1945 roku"

- Wystawa "Szkoła Podstawowa w Siemczynie" - autor aranżacji: Kamil Połeć

- Wystawa malarstwa Renaty Łempickiej - folwark Sala Ceglana

19.45 otwarcie stanowisk grup rekonstrukcyjnych

- Grupa rekonstrukcji historycznych - Amatum z Warszawy

- Bractwo imienia Dionizego von der Osteena z Kołobrzegu

- Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich

- Cedyńskie bractwo historyczne Comitatus

- Bractwo Kurkowe z Kołobrzegu

- Obozowisko średniowieczne ze Złocieńca - początki Heinrichsdorf-Henrykowa-Siemczyna

20.00 - Projekcja opery pt.: "Czarodziejski flet" W.A. Mozarta z profesjonalnym komentarzem Marcina Naruszewicza.

21.30 – "Arie barokowe i operowe" - koncert w wykonaniu artystów bydgoskich: Agnieszki Broczkowskiej - sopran, Marcina Naruszewicza -tenor oraz Wojciecha Broczkowskiego - fortepian

SOBOTA – 4 LIPCA 2015 – DZIEŃ PAŁACOWY

!!! darmowy dowóz ze Złocieńca (przystanek autobusowy na ul. Czaplineckiej) - godz. 13.00 i godz. 15.00

     darmowy powrót z Siemczyna do Złocieńca - godz. 22.15

DZIĘKUJEMY ZA POMOC PKS ZŁOCIENIEC

!!! darmowy dowóz z Czaplinka (przystanek autobusowy przy rondzie) - godz. 13.00, 14.00 i 15.00

     darmowy porót z Siemczyna do Czaplinka - godz. 22.15 (w razie potrzeby dodatkowy kurs: 22.30)

DZIĘKUJEMY ZA POMOC FIRMIE TRANSPORTOWEJ IRAS z Czaplinka

Od godz. 10.00 – przez cały dzień: zajęcia interaktywne wokół pałacu w tym:

 Botaniczne zagadki parku w Siemczynie z prof. Z. Sobiszem

– Szkicowanie po drodze – Zespół Pałacowo-Folwarczny z prof. R. Barkiem

 Wystawy muzealne w pałacu

–Aleja artystów i rzemieślników na placu eventowym

–Kuźnia ceramiczna

–Tradycyjny wyrób wędlin - dziedziniec folwarczny

–Warsztaty z budownictwem ryglowym - dziedziniec folwarczny

 Historyczny obóz żołnierski - błonia pałacowe

Strzelanie z łuku historycznego - błonia pałacowe

  Historyczna przebieralnia - błonia pałacowe

10.00-12.30  – Historyczna gra pałacowa

                     – Historyczna gra terenowa

12.30-14.30  – „Zabawy nie tylko dla dzieci” – Festyn Rodzicielstwa Zastępczego (żonglerka, szczudlarz, lina, chusta, gry integracyjne, zjeżdżalnia) - plac eventowy

od g. 14.30   "Kalimera" - zespół śpiewaczy wz Cedyni

                     – Chór "Cantate Deo" z Koszalina i "Viva La Musica"

                     – Musztra + muszkiety - Grupa "Amatum"

                     – Kontedrans - taniec "Pałac Siemczyno"

                     – zabawy z szermierką - Grupa "Amatum"

                     – wokalistka Ala Turowska z Siemczyna                

                     – armata, zabawy z publicznością - Grupa "Amatum"

ok. g. 15.50 - pokaz konny

                     taniec barokowy - Grupa "Pałac Siemczyno"

                     – żonglerka chorągwiami - Grupa "Amatum"

                     – występ wokalistki – Nadia Miazga

ok. g. 16.40 - konkurs "Mała księżniczka"

                     – Zespół "Szyk" z Koszalina - taniec

                     – Zespół "Gracja" z Koszalina - taniec

                     – wokalistka Patrycja Chrzanowska

                     – pokaz strażacki - OSP Siemczyno

                     – "Cantate Deo" i "Viva La Musica"

                     – Turniej plebejski - Grupa "Amatum"

                     – Bitwa, pokaz grup rekonstrukcyjnych

– "Żona modna" Ignacego Krasickiego - Grupa "Pałac Siemczyno"

– Tańce barokowe - Grupa "Pałac Siemczyno"

Taniec dworski + wasztaty taneczne + pokaz strojów - Grupa "Amatum"

19.45             – „Arie pana Jana” – koncert wokalny Jana Subocza z Czaplinka

20.15             – Żonglerka chorągwiami - Grupa "Amatum"

20.30             – Koncert Jacka Wójcickiego i Filharmonii Koszalińskiej

22.00             – Taniec ognia - fireshow - Grupa "Amatum"

NIEDZIELA – 5 LIPCA 2015 – DZIEŃ DUCHOWY

 

09.00 – 11.00      – Warsztaty tańców pałacowych – zespoły „Amatum” i „Pałac Siemczyno”

10.00                   – plener rysowniczy – moderator prof. Radosław Barek - park i pałac

12.00                   – msza w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Siemczynie

13.00                   – wspólne zdjęcie przed pałacem

15.00                   – Finał Henrykowskich Regat o Puchar jeziora Drawsko i Prezesa Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie z metą w Zatoce Henrykowskiej - Zatoka Henrykowska

15.30                   – Wręczenie pucharu jeziora Drawsko i wręczenie pucharu Prezesa Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie dla zwycięzcy Regat Henrykowskich

16.00                   Henrykowska Biesiada nad Zatoką Henrykowską dla uczestników regat, mieszkańców wsi i zaproszonych gości

PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE!!!

 

 

 

Nasze dotychczasowe publikacje:

14 lutego 2015 roku powołano Zespół Tańców Historycznych "Pałac Siemczyno"

  WIRTUALNY SPACER

PO PAŁACU PARKU I FOLWARKU W SIEMCZYNIE

Zerknij na naszą starą stronę - naprawdę warto - dużo innych treści!

 

Copyright 2012. Free joomla templates |